Ryby jako istoty czujące

11.03.2024

Zapraszamy do udziału w debacie, w której głównym tematem będą ryby jako zwierzęta tzw. hodowlane! Celem jest poszerzenie debaty na temat ryb jako istot czujących oraz wpływu hodowli ryb na klimat i bioróżnorodność.

Termin: 18 marca 2024 (poniedziałek) w godz. 17:00 - 19:00

Miejsce: Wydział Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku, Plac NZS, sala 108A

Założenia: panel dyskusyjny w zakresie dobrostanu ryb, wpływu hodowli ryb na klimat i bioróżnorodność, ryby jako istoty czujące. W efekcie wypracowanie rekomendacji w zakresie dobrostanu ryb.

W roli eksperta zagości znany medialnie oraz z działalności aktywistycznej prof. dr hab. Andrzej Elżanowski - polski zoolog, paleontolog i bioetyk, profesor nauk biologicznych.

Uczestnikami panelu będą ponadto:

dr Maja Białek - pracowniczka Wydziału Filozofii

mgr Paweł Chyc - pracownik Wydziału Socjologii