I Białostockie Forum Filozoficzne

I Białostockie Forum Filozoficzne 24 - 25.05.2024

Zaproszenie do składania referatów

Wydział Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza do udziału w konferencji naukowej "Wolność i zniewolenie”, która odbędzie się w ramach I Białostockiego Forum Filozoficznego w dniach 24 – 25. 05. 2024 roku. Konferencja stanowić będzie platformę wymiany refleksji nad naturą wolności, ograniczeń oraz różnych form zniewolenia w kontekście współczesnego świata.

W pierwszym dniu konferencji przewidziane są wystąpienia zaproszonych gości oraz dyskusja panelowa. W dniu drugim - sesja studencko-doktorancka oraz podsumowanie Forum.

Tematyka:

• Filozofia wolności: historyczne i współczesne konteksty
  • Zniewolenie jednostki przez społeczeństwo i systemy polityczne
  • Wolność jednostki a obowiązki wobec społeczeństwa
  • Etyka wolności: granice i dylematy
  • Wiek technologii informacyjnych: wolność a prywatność
  • Wolność w kontekście kultury i sztuki
  • Wolność i moralność: konflikty i syntezy

Zachęcamy do zgłaszania referatów związanych, ale nie ograniczonych do powyższych tematów.

W celu zgłoszenia referatu prosimy o przesłanie streszczenia (do 300 słów) wraz z krótką notą biograficzną na adres e-mail: fuwube@gmail.com. Na poszczególne wystąpienia w ramach sesji studencko-doktoranckiej przewidziano 20 minut oraz 10 minut na pytania i dyskusję. Termin składania abstraktów upływa 20.04.2024. Decyzje o przyjęciu zostaną przekazane do 30.04.2024.

Zapraszamy badaczy, doktorantów oraz studentów do aktywnego udziału w dyskusji. Konferencja będzie również doskonałą okazją do budowania sieci kontaktów oraz wymiany wiedzy i doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału!