Fundacja Nowoczesna Polska zachęca studentów i wykładowców wydziałów filozoficznych do korzystania z zasobów cyfrowych dostępnych za darmo w bibliotece internetowej Wolne Lektury.

Na wielu uczelniach w Polsce rok akademicki 2020/2021 będzie prowadzony zdalnie bądź w trybie mieszanym. Ograniczony dostęp do bibliotek stacjonarnych wiąże się często z pracą na zeskanowanych fragmentach wybranych dzieł. W tym trudnym czasie przypominamy o zasobach biblioteki Wolne Lektury, wśród których można znaleźć dzieła z zakresu filozofii, socjologii, a także innych nauk, również przyrodniczych.

Stale powiększamy Biblioteczkę Filozoficzną, w której znajdują się kanoniczne rozprawy filozoficzne, między innymi Poetyka Arystotelesa, Rozprawa o metodzie Kartezjusza, Traktat o poprawie rozumu Spinozy, Krytyka czystego rozumu Kanta, dialogi Platona, prace Nietzschego i Schopenhauera. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteczka powiększy się w tym roku jeszcze o kolejne tytuły, m.in. Kryton Platona, Jutrzenka F. Nietzschego, Nędza filozofii K. Marksa, Myślenie W. Witwickiego.

Każde z dzieł udostępniamy do czytania online oraz w kilku różnych formatach: mobi, epub, a także pdf, który można pobrać w layoucie zaproponowanym przez bibliotekę bądź stworzyć własny plik z dopasowanymi do preferencji indywidualnego użytkownika interlinią, krojem i wielkością pisma itp.

Zapraszamy do biblioteki: https://wolnelektury.pl/katalog/lektury/biblioteczka-filozoficzna/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partner